LM29150RS-3.3
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM29150RS-3.3
JLCPCB Part #
C262538
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 26V 3.3V 350mV@(1.5A) 400uVrms 8mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS