HT1117AM-3.3
Extended
Manufacturer
HTCSEMI
MFR.Part #
HT1117AM-3.3
JLCPCB Part #
C5366661
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 0.003%Vout 1 1A 20V 3.3V 64dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS