HT52N650AKZ
Extended
Manufacturer
HTCSEMI
MFR.Part #
HT52N650AKZ
JLCPCB Part #
C47325508
Package
TO-247-4L
Description
-40℃~+175℃ 101pF 176W 3.6V 52A 60mΩ 650V 8pF TO-247-4L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS