FH12-33S-0.5SVA(98)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH12-33S-0.5SVA(98)
JLCPCB Part #
C6853879
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 3.6mm 33P Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS