DF63R-1P-3.96DSA
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
DF63R-1P-3.96DSA
JLCPCB Part #
C17692772
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1 1 15A 1P 1x1P 3.96mm 600V Brass Through Hole Tin UL94V-0 Plugin Wire To Board Connector ROHS