LM1084IDT-3.3/TR
Extended
Manufacturer
HGSEMI
MFR.Part #
LM1084IDT-3.3/TR
JLCPCB Part #
C48031103
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+85℃ 0.003%Vout 1.5V@(5A) 12V 3.3V 5A 5mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS