HG7533M3-1/TR
MFR.Part #
HG7533M3-1/TR
JLCPCB Part #
C2926283
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 3.3V 36V 3uA 4mV@(1mA) Fixed Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS