0.5K-HX-16PWB
Extended
Manufacturer
HDGC
MFR.Part #
0.5K-HX-16PWB
JLCPCB Part #
C2919496
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 16P 1mm Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS