0.5K-1.5W-12PWB
MFR.Part #
0.5K-1.5W-12PWB
JLCPCB Part #
C5337046
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
0.3mm 0.5mm 1.5mm 12P Brass Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Non-Latching Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS