G3S06008J
Extended
Manufacturer
GPT
MFR.Part #
G3S06008J
JLCPCB Part #
C364510
Package
TO-220AC-2
Description
1.7V@8A 23A 600V TO-220AC-2 SiC Diodes ROHS