GL1S12N06L-D8
Extended
Manufacturer
GL
MFR.Part #
GL1S12N06L-D8
JLCPCB Part #
C2891512
Package
SOIC-8
Description
-55℃~+175℃ 12A 2 N-Channel 2.5V 20pF 250pF 35W 35pF 6.6nC@10V 60V 75mΩ@10V N-Channel SOIC-8 MOSFETs ROHS