PTVS15VS1BR
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
PTVS15VS1BR
JLCPCB Part #
C20421281
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 15V 16.4A 18.5V 1uA 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SOD-123 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS