BTB16Q-600BW
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
BTB16Q-600BW
JLCPCB Part #
C918191
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 160A@50Hz 16A 1W 600V TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS