MCR100-8W
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
MCR100-8W
JLCPCB Part #
C2904269
Package
SOT-223
Description
1.7V 100mW 100uA 12A@50Hz 1A 4mA 800V 800mV SOT-223 Thyristors (SCR)/Modules ROHS