FRC0805J273TS
MFR.Part #
FRC0805J273TS
JLCPCB Part #
C2930263
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 27kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS