FRC0603F2050TS
MFR.Part #
FRC0603F2050TS
JLCPCB Part #
C51048214
Description
-55℃~+155℃ 100mW 205Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS