FRC0402F86R6TS
MFR.Part #
FRC0402F86R6TS
JLCPCB Part #
C48533767
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 86.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS