FRC0805F1R50TS
MFR.Part #
FRC0805F1R50TS
JLCPCB Part #
C2960869
Description
-55℃~+155℃ 1.5Ω 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS