SMAJ40CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMAJ40CA
JLCPCB Part #
C143134
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 400W@10/1000us 40V 49.1V 5uA 6.2A@10/1000us 64.5V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS