SMBJ10CA
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
SMBJ10CA
JLCPCB Part #
C143143
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10V 12.3V 17V 35.3A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS