BZT52C5V6
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52C5V6
JLCPCB Part #
C213117
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1uA@2V 350mW 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOD-123 Zener Diodes ROHS