BZT52C18
Extended
Manufacturer
FMS(Formosa Microsemi)
MFR.Part #
BZT52C18
JLCPCB Part #
C213129
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@12.6V 16.8V~19.1V 18V 350mW 45Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS