TR0805D16K9P0510
MFR.Part #
TR0805D16K9P0510
JLCPCB Part #
C153390
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 16.9kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS