QR1218F27R0E04J
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
QR1218F27R0E04J
JLCPCB Part #
C176269
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 200V 27Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS