QR0603F47K0P05Z
MFR.Part #
QR0603F47K0P05Z
JLCPCB Part #
C176147
Description
-55℃~+155℃ 100mW 47kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS