MA272840FR020FZ
MFR.Part #
MA272840FR020FZ
JLCPCB Part #
C252695
Description
20mΩ 4W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS