CRH0805JR150P05Z
MFR.Part #
CRH0805JR150P05Z
JLCPCB Part #
C175742
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 150mΩ 250mW Thick Film Resistor ±5% ±600ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS