CR0805F360RP05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0805F360RP05Z
JLCPCB Part #
C245312
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 360Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS