CR0603D300RP05Z
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
CR0603D300RP05Z
JLCPCB Part #
C332113
Description
-55℃~+155℃ 100mW 300Ω 50V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS