AP7315D-285W5-7
MFR.Part #
AP7315D-285W5-7
JLCPCB Part #
C5553099
Package
SOT25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.85V 290mV@(150mA) 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS