AP7315D-185W5-7
MFR.Part #
AP7315D-185W5-7
JLCPCB Part #
C5587979
Package
SOT25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.85V 100uA 150mA 440mV@(150mA) 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS