3.0SMCJ6.5AQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
3.0SMCJ6.5AQ-13
JLCPCB Part #
C5887444
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 267.9A@10/1000us 500uA 6.5V 7.22V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS