DB2EVG-3.81-7P-GN
MFR.Part #
DB2EVG-3.81-7P-GN
JLCPCB Part #
C49056170
Package
Plugin,P=3.81mm
Description
-40℃~+105℃ 1 1x7P 3.81mm 300V 7 7P 8A Board Side/Socket - Closed Green Hinged (Snap On) Through Hole Plugin,P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS