RVT1V4R7M0405 4.7UF 35V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1V4R7M0405 4.7UF 35V
JLCPCB Part #
C970651
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 15mA@120Hz 2800hrs@105℃ 35V 4.7uF 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS