RVT0J102M1010 1000UF 6.3V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT0J102M1010 1000UF 6.3V
JLCPCB Part #
C970712
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 1000uF 10mm 2800hrs@105℃ 310mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS