P6SMBJ40C
MFR.Part #
P6SMBJ40C
JLCPCB Part #
C3702182
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-50℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 71.4V 8.4A Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS