DI78L3.3UAB
MFR.Part #
DI78L3.3UAB
JLCPCB Part #
C3743378
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 3.3V 30V 40uVrms 49dB@(120Hz) 6mA Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS