DI78L18ZAB
MFR.Part #
DI78L18ZAB
JLCPCB Part #
C3744711
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 120uV 18V 33V 38dB@(120Hz) 6.5mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS