1.5SMCJ36A-AQ
MFR.Part #
1.5SMCJ36A-AQ
JLCPCB Part #
C3709401
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 1uA 25.8A 36V 40V 58.1V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS