1.5SMCJ36CA-AQ
MFR.Part #
1.5SMCJ36CA-AQ
JLCPCB Part #
C3702343
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 1uA 25.8A 36V 40V 58.1V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS