CC6920BSO-10A
Extended
Manufacturer
Cross chip
MFR.Part #
CC6920BSO-10A
JLCPCB Part #
C2880431
Package
SOP-8
Description
-10A~10A -40℃~+125℃ 0.9mΩ 132mV/A 1us 20mA 250kHz 3.3V 3500Vrms Support SOP-8 Current Sensors ROHS