1.5KE16CA-G
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
1.5KE16CA-G
JLCPCB Part #
C20184186
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 13.6V 16.8V 1uA 22.5V 66.67A@10/1000us Bidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS