KF2024V-2.54-8P
MFR.Part #
KF2024V-2.54-8P
JLCPCB Part #
C5355989
Package
SMD,P=2.54mm
Description
-40℃~+100℃ 1 150V 1x8P 2.54mm 5A 8 8P Black Board Side/Socket - Closed Hinged (Snap On) Surface Mount,Vertical SMD,P=2.54mm Pluggable System Terminal Block ROHS