PDQ10-Q48-S12-D
MFR.Part #
PDQ10-Q48-S12-D
JLCPCB Part #
C7261002
Package
DIP-6
Description
-40℃~+105℃ 1 10.2mm 1000uF 100mVp-p 12V 18V~75V 25.4mm 25.4mm 280kHz 835mA 86% Short Circuit Protection、Over Current Protection、Overvoltage protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery、Programmable output voltage ±1.5% DIP-6 DC-DC Power Modules ROHS