MTP2918E-4R7M-H
MFR.Part #
MTP2918E-4R7M-H
JLCPCB Part #
C20069085
Package
SMD,27x19.8mm
Description
2.86mΩ 28A 4.7uH 61.2A Flat-wire wound inductor ±20% SMD,27x19.8mm Power Inductors ROHS