CLCS82C55AZ
Extended
Manufacturer
CHIPLON
MFR.Part #
CLCS82C55AZ
JLCPCB Part #
C437268
Package
PLCC-44(16.5x16.5)
Description
0℃~+70℃ 10uA 2.5mA 2.5mA 24 3V 4.5V~5.5V 400mV Interrupt Output Reset function PLCC-44(16.5x16.5) I/O Expanders ROHS