CLIP82C55AZ
Extended
Manufacturer
CHIPLON
MFR.Part #
CLIP82C55AZ
JLCPCB Part #
C437271
Package
DIP-40
Description
-40℃~+85℃ 10uA 2.5mA 2.5mA 24 3V 4.5V~5.5V 400mV Interrupt Output DIP-40 I/O Expanders ROHS