PWR163S-25-R040JE
MFR.Part #
PWR163S-25-R040JE
JLCPCB Part #
C4015995
Package
DPAK
Description
-55℃~+155℃ 25W 40mΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS