MF-PSHT016KX-2
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
MF-PSHT016KX-2
JLCPCB Part #
C2153977
Package
0805
Description
-40℃~+125℃ 100ms 160mA 16V 40A 6Ω 700mΩ 800mA 900mW 0805 Resettable Fuses ROHS