CHP1206AFX-47R0ELF
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
CHP1206AFX-47R0ELF
JLCPCB Part #
C1870277
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 250V 47Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS